SAMTECH to firma z wieloletnią tradycją, została założona w 1992 roku. Od początku istnienia firma opierała swoją działalność na technologii Iniekcji Krystalicznej. Tą metodą osuszyliśmy dziesiątki obiektów dla inwestorów prywatnych i publicznych. Wizytówką firmy jest jakość wykonywanych robót, a co za tym idzie ich skuteczność. Bazując na bogatym doświadczeniu udzielamy fachowych porad dotyczących dalszego przebiegu prac remontowych czy eksploatacji obiektu. Świadczymy usługi głównie na terenie województwa wielkopolskiego. Na wszystkie roboty udzielamy gwarancji. Zapraszamy do współpracy, zapewniając terminowe i solidne wykonawstwo.
Ceny wykonywanych przez nas usług ustalane są indywidualnie, w przypadku izolacji poziomej metodą Iniekcji Krystalicznej cena zależy od materiału z jakiego wykonany jest mur i jego grubości. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Czy zastanawiali się Państwo nad szkodliwością zawilgoconych murów, ich negatywnym wpływem na stan zdrowia i samopoczucie? Mury to część domu, w którym spędzacie Państwo większość swojego życia, warto więc zadbać o ich stan. Wilgotny mur to nie tylko źródło chorób, ale i duże straty ciepła, a co za tym idzie większe wydatki na energię, nie wspominając o nieestetycznym wyglądzie i zapachu.
Oferujemy Państwu oryginalną technologię osuszania zawilgoconych obiektów polegającą na wytwarzaniu izolacji przeciwwilgociowej poziomej i pionowej metodą INIEKCJI KRYSTALICZNEJ
Metodą tą można wykonywać bariery wodoszczelne poziome i pionowe w budynkach mieszkalnych i przemysłowych, piwnicach i fasadach. Jest ona całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Posiada Atest PZH do stosowania bez ograniczeń higienicznych (Ocena Higieniczna nr 1654/B-1238/93A i HK/B/2106/01/98). Technologia Iniekcji Krystalicznej została nagrodzona sześcioma złotymi medalami na światowych wystawach wynalazczości min. w Brukseli, Genewie, Pittsburgu, Pekinie. W okresie od 1987 roku osuszono tym sposobem tysiące obiektów w kraju i zagranicą.
Na życzenie wykonujemy izolacje przeciwwilgociowe stosując inne technologie i materiały firm takich jak np. Schomburg, Epasit. Neutralizujemy szkodliwe sole zawarte w murach i wykonujemy bariery hydrofobowe. Inną grupą wykonywanych przez nas prac jest uszczelnienia budowli podziemnych: piwnic, garaży dzięki wykorzystaniu zdobyczy współczesnej chemii budowlanej.
Pomyślcie Państwo o usunięciu wilgoci przed przystąpieniem do remontu, przed tynkowaniem i malowaniem pamiętając, że suchy dom to zdrowy i oszczędny dom.
Etapy prac przy wykonywaniu przeciwwilgociowej izolacji poziomej metodą iniekcji krystalicznej:
1. Wiercenie otworów iniekcyjnych w murze wykonuje się w jednej linii na wybranym poziomie, równolegle do poziomu posadzki w podpiwniczeniu lub przyziemiu w zależności od tego, czy budynek jest podpiwniczony czy też nie. Otwory o średnicy 20 mm wykonuje się przy użyciu młotów udarowo obrotowych w odstępach co 10-15 cm, w zależności od stanu zasolenia murów. Jeżeli zasolenie murów jest większe niż 0,5% masowych lub gdy nie wykonuje się pomiarów zasolenia, należy wykonywać otwory iniekcyjne co 10 cm. W przypadku minimalnego zasolenia, znacznie poniżej 0,3%, otwory iniekcyjne można wiercić co 15 cm. Stwierdzono bowiem, że - podobnie jak w innych technologiach - zasolenie murów wpływa na zmniejszenie promienia penetracji iniekcji. Otwory iniekcyjne wierci się na głębokości grubości muru minus 5 cm oraz pod kątem 15°-30° do poziomu. Sposób wiercenia otworów ilustrują rysunki przekroju poziomego i pionowego murów wierconych jednostronnie i dwustronnie.
![]() Sposoby wiercenia otworów |
![]() Przekrój pionowy muru z izolacją pionową |
2. Przygotowane otwory iniekcyjne nawilża się przed wprowadzeniem środka iniekcyjnego wodą przez skierowanie do otworu strumienia wody około 0,5 l, który poza nawilżaniem wypłukuje z otworów zwiercinę stanowiącą przeszkodę w penetracji środka iniekcyjnego. Wodę do otworów można skierować z urządzenia iniekcyjnego pod ciśnieniem grawitacyjnym.
3. W przygotowane otwory iniekcyjne wprowadza się grawitacyjnie, po około 30 minutach od nawilżenia, świeżo przygotowany środek iniekcyjny, składający się z cementu portlandzkiego, aktywatora krzemianowego i wody w odpowiednich proporcjach wagowych. Mieszanina ta w czasie iniekcji powinna mieć konsystencji łatwo samopoziomującą się w naczyniu i łatwo wylewającą się z naczynia przez otwór o średnicy 2 cm. Ilość wprowadzonego grawitacyjnie środka iniekcyjnego równa się objętościowo pojemności otworu iniekcyjnego. Środek iniekcyjny w tej technologii jest jednocześnie środkiem zaślepiającym (flekującym) otwory, które po iniekcji można dodatkowo zaślepić tuż przy wylocie, (przy użyciu szpachelki) tym samym środkiem iniekcyjnym, lecz o gęstszej konsystencji. Czynność ta zwiększa estetykę lica muru w strefie iniekcji.
4. Mieszaninę iniekcyjną przygotowuje się bez pośrednio przed jej użyciem i należy ją zastosować do 30 minut od czasu dodania wody do składników mieszanki. Przeciwwilgociową izolację pionową wykonuje się w następujący sposób: otwory iniekcyjne wierci się w identyczny sposób jak w przypadku izolacji poziomej, natomiast różnica polega na rozmieszczeniu otworów na płaszczyźnie izolowanej ściany od środka budynku. Płaszczyznę muru zewnętrznego nawierca się siatką otworów iniekcyjnych w odległościach w rzędzie i pionie co 20 cm. W wyjątkowych sytuacjach zasolenia muru otwory należy wiercić w odstępach co 15 cm. Geometria rozmieszczenia otworów pokazana jest na rysunku, przedstawiającym widok ściany od strony nawiertów oraz na rysunku przedstawiającym przekrój pionowy izolowanej pionowo ściany. Pozostałe czynności są identyczne, jak podczas wykonywania izolacji poziomej tą metodą.
Skład mieszanki
Składniki mieszanki iniekcyjnej: cement i woda - mają odpowiednie normy państwowe, natomiast aktywator krzemianowy, składający się z polimorficznych form krzemianu i polikrzemianu, nie występuje w wolnym obrocie towarowym i nie można go otrzymać kupując jego składniki w handlu. Aktywator do mieszaniny iniekcyjnej przygotowuje wyłącznie autor patentu Iniekcji Krystalicznej i dostarcza go wyłącznie licencjobiorcom technologii, po uprzednim zamówieniu, w ilościach potrzebnych do wykonania zadania.
Realizacje
Prace osuszające metodą Iniekcji Krystalicznej wykonano w kilku znaczących obiektach dla kultury polskiej takich jak: Teatr Narodowy w Warszawie, dom urodzenia Chopina w Żelazowej Woli, katedra polowa Wojska Polskiego, Wieczernik na Jasnej Górze, budynek Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni, różne obiekty w całej Polsce, w tym około 100 w Krakowie, a także liczne obiekty sakralne i pałacowe w zespołach zabytkowych.
Rok 2006 był rokiem szczególnym dla technologii Iniekcji Krystalicznej osuszania budowli z wilgoci podciąganej z gruntu. Technologia uzyskała patent europejski w tym niemiecki, włoski, francuski, angielski.
W 2006 roku osuszono tą technologią milionowy metr bieżący murów - to jest tysiąc kilometrów i ponad 14 tysięcy budynków w Polsce i za granicą. W ciągu blisko 20-tu lat funkcjonowania technologii Iniekcji Krystalicznej nigdy nie wystąpiły problemy z toksycznością środka iniekcyjnego tak dyskwalifikujące w przypadku innych konkurencyjnych technologii związanych z iniektami silikonowymi w rozpuszczalnikach organicznych.
Technologia Iniekcji Krystalicznej pozostaje ciągle jedyną technologią osuszeniową na rynku, w której aby osuszyć mur należy go wcześniej dodatkowo nawilżyć wodą.
W 2006 roku twórca metody Iniekcji Krystalicznej Pan Dr inż. Wojciech Nawrot otrzymał zaproszenie American Biographical Institute USA do opublikowania notki biograficznej z działalności w prestiżowym wydawnictwie encyklopedycznym "Great Minds of the 21st Century". Ten sam instytut nadał Panu Dr inż. Wojciechowi Nawrotowi tytuł "Man of the Year 2006".
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA NA ŚWIECIE
Na 42 Światowej Wystawie Wynalazczości w Brukseli w listopadzie 1993, technologia Iniekcji Krystalicznej reprezentująca polskie wynalazki została nagrodzona złotym medalem ze specjalnym wyróżnieniem jury, medalem burmistrza Brukseli (dyplom) i nagrodą ambasadora RP w Belgii. W roku 1995 technologia Iniekcji Krystalicznej została zgłoszona do reprezentowania Polski na Światowej Wystawie Własności intelektualnej w Genewie, w Szwajcarii i została wyróżniona złotym medalem (dyplom). W maju 1996 roku technologia była prezentowana na Światowej wystawie Wynalazczości w Pittsburgu w USA i została także wyróżniona złotym medalem (dyplom) oraz nagrodą specjalną Rosyjskiej Akademii Nauk. We wrześniu 1996 roku technologia Iniekcji Krystalicznej była wystawiana na Światowej Wystawie Wynalazczości w Pekinie w Chinach i tutaj też została nagrodzona w głównym konkursie złotym medalem (dyplom) oraz nagrodą towarzyszącą w postaci złotego medalu i certyfikatu od organizatorów - jako najlepszy wynalazek prezentowany na wystawie pekińskiej. W lipcu 1997 roku wynalazek Iniekcji Krystalicznej przedstawiono na Światowej Wystawie Wynalazczości w Casablance w Maroku i tam również został nagrodzony, złotym medalem (dyplom) z wyróżnieniem. W listopadzie 1997 roku wynalazek był wstawiony na Światowej Wystawie Wynalazczości w Norymberdze w Niemczech i także został uhonorowany złotym medalem (dyplom). W lutym 2001 roku wynalazek był prezentowany na światowej Wystawie Wynalazczości w Moskwie i został wyróżniony także złotym medalem.
W sumie wynalazek Iniekcji Krystalicznej został nagrodzony siedmioma złotym medalami na wszystkich światowych wystawach wynalazczości. Ten swoisty rekord został zauważony przez Światową Organizację Wynalazców i na jej wniosek autor technologii został odznaczony przez króla Belgii Krzyżem Kawalerskim (dyplom) w 1997 roku, a następnie Krzyżem Oficerskim w 2001 roku.
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W POLSCE
Licznym nagrodom międzynarodowym towarzyszą także liczne wyróżnienia krajowe od ministra kultury i sztuki, przewodniczącego KBN, ministra przemysłu i handlu oraz ministra obrony narodowej. Autor technologii otrzymał od prezydenta Warszawy medal - Cztery Wieki Stołeczności Warszawy oraz od Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów medal Marii Curie-Skłodowskiej. Ponadto autorowi Iniekcji Krystalicznej został nadany, w wyniku plebiscytu, tytuł Wynalazcy Wojska Polskiego.
W dniu 9 marca 2000 roku w siedzibie Media Corporation, w Warszawie, Przewodniczący Komitetu Badań Naukowych prof. Andrzej Wiszniewski wręczył po raz pierwszy nagrody PROTONA wynalazcom, których wynalazki, jak powiedział, sprawdziły się społecznie w praktyce i reprezentują dobrą naukę bez rozróżniania na podstawową czy stosowaną. Wśród dziesięciu osiągnięć wyróżnionych przez Radę Naukową Programu Telewizyjnego PROTON, znalazł się wynalazek Iniekcji Krystalicznej osuszania budowli - autorstwa Wojciecha Nawrota z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
PRZEDSIĘBIORSTWO SAMTECH LESZNO na mapie